„Daj książce nowe w życie” w Hotelach Arche

Sieć Hotele Arche rozpoczęła akcję zbiórki książek „Daj książce nowe życie” w ramach prowadzonych Księgarni Arche. Akcja rozpoczęta 3 marca w Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek będzie trwała 23 kwietnia, gdy przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zbierane są książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych nowe lub używane w dobrym stanie

Zebrane książki trafią na koniec akcji do Kawiarni tomy w Warszawie (Al. Jerozolimskie 42), Gdańsku (ul. Reduta Miś 3) i Siedlcach (ul. Brzeska 134). Jest to sieć kawiarni społecznych współtworzona przez osoby z niepełnosprawnościami. Kawiarnię toMy prowadzi Fundacja Leny Grochowskiej, której celem jest m. in. działalność na rzecz rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsze księgarnie w hotelach Arche powstały w Zamku w Janowie Podlaskim oraz w Pałacu i Folwarku w Łochowie w sierpniu 2021 roku. Obecnie księgarnie działają już w 15 hotelach Arche w całej Polsce. Do aranżacji wykorzystane zostały istniejące regały, fragmenty infrastruktury zastane w hotelach zrewitalizowanych jak na przykład w Cukrowni Żnin lub zaprojektowano i zbudowano nowe regały we własnej meblarni. Firma sama wydała kilka pozycji m.in. opowiadających o danym regionie: „ Opowieści o dawnym Janowie”, „Stadnina Koni Janów Podlaski”, „Od Karola Kretshmera do TOBACO PARK - Łódzka Wytwórnia Papierosów”. Od początku wprowadzenia Księgarni do hoteli Arche wartość sprzedaży wyniosła ponad 300 tys. zł. „Lecz nie liczby są tutaj najważniejsze, ważna jest ilość uśmiechniętych twarzy na widok Arche Księgarni, zdumionych oczu i wyraz aprobaty” – opisuje sieć.

W ramach inwestycji Królewska Papiernia w Konstancinie-Jeziornie w dawnej Fabryce Papieru powstanie przestrzeń wielu funkcji. To miejsce będzie wyróżniało przede wszystkim hotel, który połączy księgarnię, a także przestrzeń kulturalną – teatralną i kinową. Arche zależy na tym, aby to miejsce związać z książką i aby stało się centrum książki w Polsce. Za projekt i przygotowanie nieruchomości pod kątem architektonicznym odpowiada Piotr Grochowski, główny architekt Grupy Arche.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *