HT 16.10.: PANEL LIDERÓW RYNKU: Wydajność i rentowność hotelarstwa. Przyszłość rynku   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Wyzwania, najpierw związane z pandemicznymi ograniczeniami działalności, następnie z wojną za wschodnią granicą, a później rosnącymi kosztami prowadzenia działalności i finansowania, nie spowodowały załamania na rynku hotelowym. Ten rok jest kolejnym, kiedy obiekty hotelowe odnotowują co najmniej zadowalające wyniki operacyjne. Czy można mówić o tym, że hotelarstwo okazało się odporne na wstrząsy? Czy rynek wrócił na ścieżkę stabilnego wzrostu? O to zapytamy liderów rynku w panelu.

Wydajność i rentowność hotelarstwa. Przyszłość rynku w Polsce i CEE

ZAREJESTRUJ SWÓJ UDZIAŁ>>

MODERATOR:

Dorota Malinowska, Współzałożycielka, Partner, Pro-Value

PANELIŚCI:

Gheorghe Marian Cristescu, Prezes zarządu, Polski Holding Hotelowy


Jan Pilch, Inwestor, Właściciel, Saski Kraków, Curio Collection by Hilton


Agnieszka Róg-Skrzyniarz, Wiceprezes Marek Luksusowych, Marriott International w Europie


Łukasz Sękowski, Członek Zarządu, Zdrojowa Hotels


Dominik Sołtysik, Chief Operations Officer Eastern Europe AccorInvest, CEO Orbis S.A.


Sean Woods, Director Development, DACH, BENELUX & Central Europe, Wyndham Hotels & Resorts



Dołącz do tego elitarnego grona tak jak Ci najwygodniej, stacjonarnie, lub online z dowolnego miejsca na świecie

/ Wydajność i rentowność hotelarstwa. Przyszłość rynku w Polsce i CEE – panel liderów rynku

Wyzwania, najpierw związane z pandemicznymi ograniczeniami działalności, następnie z wojną za wschodnią granicą, a później rosnącymi kosztami prowadzenia działalności i finansowania, nie spowodowały załamania na rynku hotelowym. Ten rok jest kolejnym, kiedy obiekty hotelowe odnotowują co najmniej zadowalające wyniki operacyjne. Czy można mówić o tym, że hotelarstwo okazało się odporne na wstrząsy? Czy rynek wrócił na ścieżkę stabilnego wzrostu? O to zapytamy liderów z Polski i Europy.

/ Dzierżawa, zarządzanie czy franczyza – jakie rozwiązanie wybrać dla swojego biznesu dziś?

W poszukiwaniu optymalnego rozwiązania dla swojego biznesu warto zadać sobie kilka pytań. Jakie są korzyści i ryzyka związane z dzierżawą, zarządzaniem i działaniem pod franczyzą międzynarodowej marki? Na jakie wsparcie sieci możemy liczyć w zależności od wybranej formy współpracy? Która strategia okazała się najbezpieczniejsza w ostatnich latach, a która najbardziej zyskowna?

/ Najem krótkoterminowy - uzupełnienie rynku czy konkurencja dla hoteli?

Panel, w którym omówimy skalę rynku najmu w Polsce i porównamy jego nasycenie z rozwiniętymi państwami w Europie Zachodniej. Poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak w kolejnych latach będzie rozwijał się ten trend biorąc pod uwagę większość wrażliwość konsumentów tego rynku na spadek koniunktury. Porozmawiamy też o unijnych regulacjach dotyczących obowiązków informacyjnych i rejestracyjnych dla wynajmujących i serwisów rezerwacyjnych. Poruszymy także zagadnienia związane z największymi wyzwaniami rynku w Polsce - szarą strefą, rejestrem innych obiektów hotelarskich, opłatą miejscową, podatkiem od nieruchomości, podatkiem dochodowym, VAT. Zapytamy także największych graczy na rynku o ich plany ekspansji i prognozy.

/ Rynek konferencyjny – odbudowywanie potencjału

Ostatnie 2 lata to okres zdominowany przez turystykę indywidualną. Potencjał tego segmentu powoli słabnie i hotele ponownie poszukują sposobów na dywersyfikację biznesu. Rynek konferencyjny w l półroczu tego roku wzrósł w stosunku do roku ubiegłego ale wciąż daleko mu do wielkości z roku 2019. Spotkania wróciły ale jest ich wciąż mniej niż przed pandemią. Czy i kiedy można liczyć na ich powrót, jakie nowe potrzeby zgłaszane są przez rynek? Czy dynamiczne ceny M&E są już nowym standardem?

/ Rozwiązania przyszłości – jak tworzyć nowoczesne hotele

Rosnące koszty budowy i modernizacji budynków hotelowych powodują, że procesy te należy przeprowadzać obecnie w sposób szczególnie przemyślany, z dbałością nie tylko o elementy oczekiwane przez gości dziś, ale również te, które będą wymagane za 10 lat. W dyskusji postaramy się zdefiniować obszary, które zmieniają się w hotelach najszybciej. Porozmawiamy też o tym, jak sztuczna inteligencja może zmienić hotelarstwo w kolejnych latach.

/ W poszukiwaniu zysków. Walka o cenę, walka o gości

W dyskusji z dyrektorami generalnymi porozmawiamy o podsumowaniu zakończonego sezonu oraz strategii na najbliższą jesień i zimę. Spróbujemy ocenić, jak odbudowuje się segment gości międzynarodowych, a także porozmawiamy o tym, czym polskie hotele resortowe mogą wygrywać z zagraniczną konkurencją i jak skłonić Polaków do wypoczynku w kraju. Zapytamy również o to, jak zmienił się business mix po pandemii, a także jak optymalizować segmentację.

Dlaczego nie powinno Cię tu zabraknąć?

Organizowane przez „Hotelarza” Forum Hotel Trends Poland&CEE to nie tylko najważniejsze wydarzenie hotelarskie dla Top Managementu, które gromadzi w jednym miejscu decydentów branży hotelowej z Polski i reprezentantów sieci hotelowych i funduszy inwestycyjnych z całej Europy.

Hotel Trends to także miejsce gdzie ogłaszane są najnowsze projekty, to tu podczas kuluarowych rozmów uzgadniane są największe kontrakty, tu kluczowi inwestorzy, przedstawiciele banków i funduszy, a także dostawcy dla hoteli spotykają się z najważniejszymi przedstawicielami branży hotelowej z Polski i Europy.

Hotel Trends to jednak przede wszystkim pasjonujące dyskusje toczone na scenie przez uznane branżowe autorytety i wieczorna networkingowa gala podczas której poznamy Laureatów tegorocznej edycji konkursu na "Hotelarzy Roku".

Dołącz do tego elitarnego grona i zgłoś swój udział jeszcze dziś!

Spotkaj się z najważniejszymi uczestnikami rynku stacjonarnie w hotelu Regent w Warszawie lub dołącz online i śledź transmisję w jakości HD na żywo.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji Forum

Szczegóły znajdziesz na stronie www.hotel-trends.pl

Zapytania dotyczące udziału w konferencji: Wiola Wiater
509 416 935, w.wiater@pws-promedia.pl

Zapytania dotyczące współpracy sponsorskiej: Małgorzata Grenda
22 333 88 02, m.grenda@pws-promedia.pl



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *