Z początkiem sierpnia koło gdańskiej Wyspy Sobieszewskiej przy nabrzeżu Martwej Wisły ruszył Grano Hotel Solmarina ze 130 pokojami i 15 apartamentami sprzedawanymi w modelu condo. Oferuje m.in. strefę SPA & wellness z basenem i ośmioma gabinetami, dwie sale konferencyjne łącznie na 140 osób, a na dachu restaurację Sea Roof.
Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię Ideograf. Standardowe pokoje mają 19-20 m kw., executive 24-27 m kw., a Marina Residences 41-67 m kw. Strefa SPA & wellness, która działać ma też jako day SPA, dysponuje niewielkim basenem, saunami i jacuzzi. Jak informuje hotel, „jako pierwsze SPA w Polsce przygotowaliśmy dla naszych gości możliwość skorzystania podczas masażu także z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych włosów, a dla mężczyzn również brody”. Hotelowa restauracja z oranżerią specjalizować ma się w stekach i owocach morza, a na dachu budynku apartamentowego zlokalizowany jest drugi obiekt gastronomiczny – Sea Roof. W części konferencyjnej znajdą się dwie sale: Uznam o powierzchni 80 m kw. i Wolin z 54 m kw.
Inwestorem jest gdańska firma deweloperska Dekpol. Wszystkie pokoje sprzedawane są w systemie condo z podziałem przychodów 50/50 z usług noclegowych, minimalnym zwrotem w wysokości 5 proc. rocznie oraz umową dzierżawy na 15 lat. Właściciele pokoi będą mogli korzystać z 14-dniowego pobytu właścicielskiego. Taki sam model biznesowy funkcjonuje w innych obiektach firmy Dekpol Deweloper z sieci Grano Hotels jak Number One by Grano i Grano Hotel na gdańskiej Wyspie Spichrzów.
10-piętrowy Grano Hotel Solmarina z bryłą przypominającą kształtem rozpostarty żagiel stanowi dominantę inwestycji Sol Marina z ok. 30 niskimi budynkami oferującymi blisko 350 apartamentów i mariną. Powstaje w trzech etapach, z których pierwszy z 77 apartamentami oddany został do użytku w 2021 r., a obecnie na ukończeniu jest drugi ze 127 apartamentami. Wyspa Sobieszewska jest najbardziej wysuniętą na wschód dzielnicą Gdańska, włączoną w jego granice w 1973 r. Sama inwestycja znajduje się w graniczącą z nią przez Martwą Wisłę wiosce Wiślinka.
Dodaj komentarz