Sieć Accor otworzyła pierwsze hotele pod marką Mövenpick na Węgrzech i w Serbii. Obydwa położone są w lokalizacjach resortowych w Szántódu nad Balatonem (Węgry) i we Vrdniku (Serbia) w największej inwestycji hotelowej w kraju.
5-gwiazdkowy Szántód Mövenpick BalaLand Resort jest częścią kompleksu BalaLand obejmującego park rozrywki dla rodzin z atrakcjami w środku i na zewnąrz. Goście hotelu mają do dyspozycji 109 pokoi, w tym 46 apartamentów. Każdy z nich wyróżnia się unikalnym motywem zainspirowanym powieścią Juliusza Verna „W 80 dni dookoła świata”. Na odwiedających czeka szeroka oferta wellness. W jej ramach goście mogą skorzystać z pięciu gabinetów SPA, trzech sauna, kabiny solnej, łaźni parowej i pokoju terapii dla par.
– Otwarcie pierwszego hotelu Mövenpick na Węgrzech to prawdziwy kamień milowy dla lokalnej branży hotelarskiej i turystycznej. Bycie pierwszym międzynarodowym 5-gwiazdkowym ośrodkiem nad jeziorem Balaton oznacza dla nas duże wyróżnienie. Zapierające dech w piersiach otoczenie, urzekające wnętrza i nowoczesny design to atrybuty, poprzez przez które chcemy być rozpoznawani. Połączenie naszego wystroju z popularną powieścią i karaibskim stylem kolonialnym zapewnia magiczne i niezapomniane wrażenia – mówi Dieter Prachner, general manager Mövenpick BalaLand Resort Lake Balaton.
Zlokalizowana w hotelu Pirate Restaurant & Terrace serwuje posiłki inspirowane współczesną kuchnią międzynarodową, lokalnymi specjałami oraz wybranymi daniami sygnowanymi przez Mövenpick. Hotelowy bar, Reform Club, oferuje gościom podróż do słynnego londyńskiego klubu, założonego w XIX wieku, gdzie rozpoczęła się fabuła powieści ujętej w hotelowych wnętrzach. Resort oferuje też w sąsiednim Family Park BalaLand 6 tys. m kw. powierzchni wewnętrznej i jeszcze większy obszar zewnętrzny z parkiem wodnym oraz strefą przygód dla dzieci z wieloma atrakcjami, zabawami i grami. Dorośli mają do dyspozycji strefę wellness, parki saun, restauracje i bufety.
Z kolei 4-gwiazdkowy Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme w serbskim Vrdniku oferuje 201 pokoi i apartamentów z balkonami z widokiem na uzdrowisko Virdnik i Fruška Gora na skraju najstarszego parku narodowego w kraju. Obiekt jest częścią największej inwestycji hotelarskiej w Serbii. – Cieszymy się, że mamy przyjemność zaoferować turystom przyjeżdżającym do Serbii popularną i uznaną na całym świecie wybitną markę hotelarską. Pierwszy hotel Mövenpick w kraju to inwestycja, która przyniesie wiele korzyści lokalnej społeczności, wzbogacając ofertę turystyczną o usługi hotelowe na najwyższym poziomie. Wspaniałe otoczenie Parku Narodowego Fruška Gora w połączeniu z imponującą ofertą kulinarną hotelu i nowoczesnymi wnętrzami oraz największym ośrodkiem SPA i centrum konferencyjnym w kraju sprawia, że Mövenpick Resort & Spa Fruške Terme jest prawdziwym klejnotem krajowej turystyki – mówi Dejan Pejcinovic, general manager Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme.
Na gości Mövenpick Resort & Spa Fruške Terme czekają dwie restauracje oraz bary z menu, serwującym dania kuchni serbskiej i międzynarodowej. Hotel proponuje także Premier Rakija – tradycyjne serbskie sznapsy i piwa rzemieślnicze produkowane przez Promont Distillers oraz wybór win z winnic Fruska Gora. Strefa welness oferuje 11 basenów, 12 saun i centrum fitness. Fruške Terme Resort jest wiodącym co do wielkości termalnym ośrodkiem SPA.
W miesiącach letnich goście mogą korzystać z mieszczącej ponad 1000 leżaków, nowo otwartej Thermal Riviera. Resort oferuje też szeroką gamę masaży, zabiegów na ciało i twarz, takich jak błoto medyczne, dopasowanie węglowe, drenaż limfatyczny i nieinwazyjna mezoterapia.
Dla gości biznesowych przygotowane jest największe centrum konferencyjne w Serbii z salą kongresową na 600 osób oraz 11 salami, które mogą pomieścić łącznie tysiąc uczestników. Mövenpick Resort & Spa Fruske Terme oferuje także szereg rozwiązań w zakresie ESG i zrównoważonego rozwoju maksymalizujących wykorzystanie energii odnawialnej celem zachowania zasobów naturalnych Parku Narodowego Fruška Gora. Hotel wykorzystuje najnowszą technologię oszczędzania wody i energii, korzysta z energii geotermalnej, paneli solarnyych oraz kondensacji opadów podczas chłodzenia do produkcji energii cieplnej.
Dodaj komentarz