Grupa Arche kupiła od Agencji Mienia Wojskowego nigdy nie ukończony sześciopiętrowy budynek sanatorium w Nałęczowie. Po dokonaniu modernizacji planuje uruchomić tam hotel z 300 pokojami, dużym basenem i sanatorium. Jak pozostałe inwestycje Grupy, będzie on sprzedawany indywidualnym nabywcom w systemie condo.
Jak pisze "Dziennik Wschodni" Arche kupiło budynek o powierzchni ok. 17 tys. metrów kwadratowych od AMW na aukcji za 8 mln zł.
Jak mówi gazecie właściciel i prezes Arche, Władysław Grochowski – Chcemy otworzyć w tym budynku hotel, najlepiej czterogwiazdkowy oraz sanatorium z gabinetami zabiegowymi. Nieruchomość łączyłaby więc funkcje hotelarskie z usługami medycznymi. Wiemy, jak ten obiekt wygląda i zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie nas czekają, by dostosować go do aktualnych standardów, ale my lubimy takie wyzwania.
W hotelu znaleźć ma się ok. 300 pokoi, z których większość – z racji niewielkiej powierzchni – będzie jednoosobowa. Powstaną również sale konferencyjne, restauracja, basen, sauny, SPA oraz gabinety dla sanatoryjnych pacjentów. Pozostała część działki prawdopodobnie nie będzie zabudowywana.
Jeśli wszystko pójdzie po myśli inwestora, pierwsze prace przy „Grand Nałęczów”, bo tak roboczo nazywane jest to miejsce, ruszą w drugiej połowie przyszłego roku. Koszt przebudowy, według kalkulacji Arche, może wynieść nawet 100 mln złotych. Otwarcie zakładane jest w roku 2023.
Jak pisaliśmy wcześniej, to nie jedyna duża inwestycja Arche ogłoszona w ostatnich tygodniach. Arche planuje także budowę ponad 500 pokojowego kompleksu nad Bałtykiem.
Grupa skupia obecnie 13 hoteli m.in. w Warszawie, Lublinie, Częstochowie, Łodzi, Żninie ,Siedlcach, Janowie Podlaskim i Łochwie. W przygotowaniu posiada kolejnych 11 inwestycji hotelowych m.in. w Białymstoku, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.
Trochę to przykre, że Prezes myśli o kolejnych inwestycjach zamiast zainwestować te pieniądze w pracowników, których co chwila zwalnia przez pandemie. Są w jego hotelach osoby, którym zostały zredukowane etaty i wynagrodzenie jest poniżej średniej krajowej ale rzeczywiście, kupno kolejnych budynków- jest się czym chwalić.