Nieświeży zapach w pokoju to jedna z pięciu najczęściej zgłaszanych przez gości hotelowych uwag. Zazwyczaj nie wynika on jednak z zaniedbań względem higieny, a z nieprzemyślanego doboru środków czystości lub stosowania ich w niewłaściwych proporcjach.
Zapach w pokoju hotelowym jest istotnym czynnikiem wpływającym na zadowolenie gości. Niestety może też skutecznie zniechęcić klienta do powrotu do obiektu. Dobrym sposobem na zagwarantowanie zawsze „pachnących czystością” pomieszczeń jest wdrożenie odpowiedniego programu utrzymania higieny. Najlepiej we współpracy z wyspecjalizowaną firmą, która nie tylko dostarczy profesjonalne akcesoria i środki czystości, ale zapewni też kompleksowe szkolenia personelu i usługi doradcze.
- Nieznajomość produktów, używanie ich niezgodnie z przeznaczeniem i w niewłaściwych proporcjach to najczęstsze efekty braku profesjonalnych szkoleń dla personelu sprzątającego. Zwykle przekłada się to niestety na niedociągnięcia względem czystości i prowadzi do negatywnych opinii na temat obiektu - mówi Aneta Krupa, Marketing Manager FacilityCare, Hospitality, OPL w Ecolab. - Dotyczy to wszystkich obszarów pracy housekeepingu, również kwestii neutralizacji zapachów – dodaje.
Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów potrzebna jest też odpowiednia gama produktów. Przykrych zapachów nie pozbędziemy się za pomocą odświeżaczy powietrza, jedynie maskujących problem. Konieczne jest stosowanie profesjonalnych neutralizatorów, które usuną przyczynę niepożądanej woni.
- W celu wyeliminowania uporczywych zapachów niezbędne jest zastosowanie profesjonalnych środków czystości oraz systemu dozowania, który zautomatyzuje proces rozcieńczania i zapewni pełną kontrolę nad zużyciem produktów – mówi Aneta Krupa, Marketing Manager FacilityCare, Hospitality, OPL w Ecolab. - Dostępne w naszej ofercie neutralizatory zapachów, takie jak np. Oasis Pro Air, skutecznie usuwają nieprzyjemną woń z wszelkiego rodzaju tkanin: wykładzin, kanap czy zasłon. Pod warunkiem jednak, że są stosowane w odpowiednim stężeniu. W zależności od rodzaju materiału, intensywności zapachu czy twardości wody powinno ono wynieść od 3 do 8% - wyjaśnia Aneta Krupa.
Zainstalowanie i dostosowanie pracy systemu dozującego warto oddać w ręce specjalistów z firmy dostarczającej środki czystości. Będziemy mieć wtedy pewność, że używane w obiekcie produkty są nie tylko skuteczne, ale również wydajne. Pozwoli to też w znacznym stopniu zmniejszyć liczbę generowanych odpadów i transportów. Dla przykładu jeden dwulitrowy worek ze skoncentrowanym środkiem Oasis Pro Glass firmy Ecolab, wystarcza na przygotowanie ponad tysiąca wielokrotnego użytku butelek ze spryskiwaczem.
Dodaj komentarz