Hotel Raffles Europejski w Warszawie przygotował specjalną promocję dla mieszkańców stolicy. W podziękowaniu za ciepłe przyjęcie hotelu po remoncie do dyspozycji warszawiaków 600 pokoi w specjalnej cenie promocyjnej 600 złotych.
Oferta jest ograniczona czasowo i obejmuje rezerwacje dokonane do 31 sierpnia br., na pobyt do 30 września 2018.
Warszawski Raffles miał stać się najdroższym hotelem w stolicy, ale na razie konkuruje cenowo z położonym po sąsiedzku hotelem Bristol a Luxury Collection. Koszt rezerwacji pokoju dwuosobowego z najbliższego piątku na sobotę, to 972 zł (jest najdroższym hotelem w mieście). Rezerwacja pokoju w środku tygodnia we wrześniu (12/13 września) to 1636 zł (Bristol w tym terminie kosztuje 1 904 zł).
Warszawski obiekt jest 12. hotelem sieci Raffles na świecie i trzecim w Europie po Paryżu i Stambule i jednocześnie pierwszym hotelem luksusowej marki w Polsce. W Raffles Europejski do dyspozycji gości są pokoje i apartamenty w siedmiu kategoriach, w tym 29 pokoi w podstawowym standardzie Deluxe o powierzchni od 40 do 45 m kw. (to największe standardowe pokoje w polskich hotelach), 40 pokoi w kategorii Raffles, 26 apartamentów Junior, po sześć apartamentów Grand i Signature oraz dwa apartamenty Raffles i Prezydencki, każdy o powierzchni blisko 300 m kw. Częścią apartamentu Prezydenckiego jest historyczna Sala Pompejańska, która została uwieczniona m.in. w powieści „Lalka” Bolesława Prusa. Charakterystycznymi elementami wystroju pokoi i apartamentów są ręcznie robione meble z najlepszej jakości materiałów nawiązujące do stylu art déco, eleganckie biurka i biblioteczki oraz współczesne dzieła sztuki. W całym hotelu rozmieszczono ok. 400 dzieł polskich artystów z XX i XXI w. Na ścianach hotelowego lobby znajdują się m.in. obrazy Leona Tarasewicza, wykonane specjalnie na zamówienie hotelu. Kolekcja Europejskiego stworzona pod kuratelą Andy Rottenberg, byłej dyrektorki Zachęty, i Barbary Piwowarskiej, kuratorki Pawilonu Polskiego na ostatnim Biennale w Wenecji, jest jedną z największych tego typu prywatnych kolekcji dostępnych publicznie. W hotelu znajdują się też m.in. Raffles Spa z basenem i sześcioma gabinetami, restauracja Europejski Grill, serwująca nowoczesną polską kuchnię oraz dania kuchni międzynarodowej, Long Bar, inspirowany barem w Raffles Singapore, cukiernia Lourse z własnymi wypiekami, palarnia cygar Humidor oraz sala balowa. Każdy z gości będzie mógł skorzystać z hotelowych limuzyn, usług butlera (kamerdynera) czy art concierge’a, który nie tylko przedstawi najciekawsze dzieła sztuki z kolekcji hotelu, ale także zaproponuje wystawy w warszawskich muzeach i galeriach.
W skład sieci Raffles Hotels wchodzi obecnie 12 hoteli w Singapurze, Kambodży, Indonezji, Chinach, Filipinach, Arabii Saudyjskiej, ZEA, na Seszelach oraz w Paryżu i Stambule, a kolejny powstać ma w Londynie. W 2016 roku AccorHotels kupił za 2,9 mld euro od Qatar Investment Authority i Kingdom Holding Company z Arabii Saudyjskiej FRHI Holding, do którego należały luksusowe marki hotelarskie Fairmont, Raffles i Swisshotel.
Dodaj komentarz