Transmisja danych za pomocą światła staje się rzeczywistością dzięki Panasonic LinkRay
Platforma dystrybucji danych za pomocą światła, przedstawiona przez firmę Panasonic jako koncepcja na ISE 2016, jest gotowa do wejścia na rynek. Rozwiązanie pozwoli przekształcić wyświetlacze Digital Signage, szyldy i innego rodzaju źródła światła w narzędzie marketingowe działające w systemie 1-2-1 ze smartfonami użytkowników.
LinkRay umożliwia kodowanie nieograniczonej ilości danych i udostępnianie ich za pośrednictwem diod LED emitujących wysokiej częstotliwości światło, niewidoczne dla ludzkiego oka. W ten sposób światło staje się nośnikiem informacji na przykład o produkcie w sklepie czy też eksponacie w muzeum, które każdy przechodzień może odczytać za pomocą smartfonu.
W miejscu, gdzie znajdzie się urządzenie wysyłające sygnał, na przykład w galerii handlowej, muzeum czy na lotnisku, użytkownik może skanować otoczenie za pomocą kamery smartfonu i uzyskać dostęp do materiałów marketingowych lub informacyjnych. Co ważne, treści mogą być pobierane i wyświetlane w jego ojczystym języku.
Technologia LinkRay będzie dostępna w ramach serii profesjonalnych wyświetlaczy Panasonic (42, 49 i 55 cali), jak również jako nadajnik ID umożliwiający modulowanie światła wraz z jednostką zasilającą. Zestaw nadajnika ID będzie można wykorzystywać do zmiany standardowych reklam świetlnych lub oświetlenia LED w transmiter technologii LinkRay. Jesienią bieżącego roku na rynku pojawią się również wyświetlacze 70- i 80-calowe współpracujące z platformą LinkRay.
- Połączyliśmy platformę LinkRay z oprogramowaniem analitycznym, które zapewnia działom marketingu i zarządzania dostęp do statystyk odnośnie liczby klientów korzystających z rozwiązania. Jednocześnie statystyki pozwalają sprawdzić, jakie oferty czy eksponaty są najbardziej popularne i tym samym lepiej zrozumieć potrzeby klientów – mówi Enrique Robledo, Marketing Manager w Panasonic.
Więcej informacji na temat platformy LinkRay można znaleźć na stronie: http://panasonic.net/avc/LinkRay/strength.html .
PSCEU jest europejskim oddziałem firmy Panasonic Systems Communications Company, który w ramach Panasonic dostarcza rozwiązania dla biznesu. Celem PSCEU jest usprawnienie działania przedsiębiorców oraz podniesienie efektywności i wydajności ich organizacji. PSCEU pomaga w rejestracji, przetwarzaniu i przesyłaniu danych wszelkiego typu: obrazu, głosu oraz tekstu. Oferta produktów obejmuje m.in. centrale abonenckie PBX, drukarki dokumentów, profesjonalne kamery, projektory, wielkoformatowe monitory, wytrzymałe komputery przenośne i alarmy przeciwpożarowe. Zatrudniając ok. 350 osób, dysponując wiedzą inżynierską oraz możliwościami globalnego zarządzania projektami, PSCEU oferuje szereg możliwości na rynkach, na których działa. Więcej informacji o rozwiązaniach profesjonalnych Panasonic znajduje się pod adresem: http://business.panasonic.pl/.
PSCEU składa się z pięciu działów produktowych:
Rozwiązania komunikacyjne, obejmujące m.in. profesjonalne skanery, drukarki wielofunkcyjne, systemy telefonii i terminale SIP.
Produkty komputerowe, który pomagają pracownikom mobilnym w podniesieniu wydajności pracy, za pomocą wzmocnionych notebooków Toughbook i tabletów Toughpad oraz systemom EPOS (ang. Electronic Point of Sale). Jako lider rynku europejskiego, Panasonic osiągnął w 2014 roku 70,1-procentowy udział pod względem uzyskanych przychodów
i 57,1-procentowy udział na rynku wzmocnionych tabletów (VDC, marzec 2015 r.).
Kamery profesjonalne, oferujące doskonałą jakość obrazu zarówno w przypadku rozwiązań audiowizualnych i emisyjnych, jak i medycznych rozwiązań wizyjnych (IMV).
Systemy zabezpieczeń, obejmujące kamery dozorowe i rejestratory, systemy interkomu wideo, rozwiązania kontroli dostępu, a także alarmy antywłamaniowe oraz przeciwpożarowe.
Systemy wizualne, czyli dział obejmujący projektory i monitory profesjonalne. Panasonic oferuje najszerszą gamę produktów wizualnych i jest liderem europejskiego rynku z prawie 44-procentowym udziałem pod względem uzyskanych przychodów (Futuresource, dane za pierwszy kwartał 2015 roku dla projektorów powyżej 5 tys. ANSI lm z wyłączeniem projektorów 3D r.).
Dodaj komentarz