Rozpoczęło się głosowanie w kategorii „Hotelarska Inwestycja Roku według Czytelników Hotelarza”. W rywalizacji biorą udział hotele i obiekty hotelowe otwarte od II kwartału 2024 do I kwartału 2025, nominowane przez redakcję „Hotelarza” jako najciekawsze inwestycje ostatnich miesięcy. Zwycięzca zostanie ogłoszony 19 maja podczas uroczystej Gali Forum Hotel Investment Trends Poland&CEE 2025 w hotelu Focus Premium w Warszawie. Głosować można pod TYM LINKIEM.

To jedyna w swoim rodzaju okazja, by wskazać inwestycję, która – według branży – zasługuje na wyróżnienie za jakość, skalę i odwagę koncepcji. Głosowanie potrwa do 7 maja do godziny 24:00.
NOMINOWANE OBIEKTY:
ARCHE SANATORIUM MILICYJNE, Nałęczów
INWESTOR: Arche
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Arche
PROJEKT WNĘTRZ: Bulak Projekt
LICZBA POKOI: 308

Największy obiekt eventowo-noclegowy na Lubelszczyźnie, powstały w nieukończonym budynku sanatorium milicyjnego, którego budowa zaczęła się w latach 80. Inwestor chciał zachować autentyczność architektury, a jednocześnie nadać wnętrzom unikatowy charakter. Z prostych form architektury lat 80. XX wieku starano się wydobyć oryginalne piękno delikatnych linii i kolorytu modernizmu wraz z zachowaniem minimalizmu i surowości bryły, połączone ze starannie dobranymi elementami dekoracyjnymi, inspirowanymi ówczesnymi czasami. Wnętrza zostały wzbogacone m.in. o prace uczniów nałęczowskiego liceum plastycznego utrzymane w stylistyce nawiązującej do wzornictwa PRL.

CLOUD ONE, Gdańsk
INWESTOR: Multibud i Immobel Poland
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Mąka Sojka Architekci
PROJEKT WNĘTRZ: Mąka Sojka Architekci
LICZBA POKOI: 327

Hotel pod nową marką z Motel One Group otwarty na Wyspie Spichrzów. Różne formy architektoniczne hotelu sprawiają wrażenie, iż fasadę stanowią cztery różne budynki – spichlerze, które wewnątrz łączą się w jeden. Ponieważ Gdańsk jest określany mianem światowej stolicy bursztynu, stanowiło to inspiracje dla projektantów. Bursztyn - z jego barwą, kształtem i procesem powstawania - stał się motywem przewodnim wnętrz. Z kolei charakter recepcji nawiązuje do Gdańskiego Żurawia - pionowe drewniane deski o szorstkiej fakturze przypominają fasadę tego zabytkowego budynku. Doświetlające recepcję lampy w kształcie kropli żywicy, zawieszone na skórzanych taśmach, dopełniają połączenie historii miasta z nowoczesnym designem hotelu. Wystrój pokoi nawiązuje do natury dzięki zastosowaniu roślinnych motywów na ścianach.

MERCURE RESORT, Szczyrk
INWESTOR: Jakub i Karol Proznerowie
BIURO ARCHITEKTONICZNE: ARC, Gronner & Rączka
PROJEKT WNĘTRZ: Q2 Studio
LICZBA POKOI: 447

Powstał w ramach przebudowy ośrodka Orle Gniazdo z lat 70. XX wieku. Bryła – nawiązująca do orlego gniazda posadowionego w poprzek zbocza – rozciąga się na długości 330 m, a mimo to harmonijnie wpisuje się w krajobraz. Wnętrza, których motywem przewodnim jest regionalizm oddają górski klimat m.in. dzięki wykorzystaniu drewna w różnych kolorach i kształtach oraz nawiązaniom do beskidzkich tradycji rękodzielniczych. W pokojach nad łóżkami znajduje się tynk z dekorem przypominającym haft z ludowych strojów, w restauracji lokalny charakter podkreślają wzorzyste tkaniny dywanów i koronkowe wzory na sufitach, w Wow Barze wnętrza są bogato zdobione regionalnymi wzorami na dywanach, tapetach, jak i dekoracyjnych lampach imitujących koronkowe rękodzieło.

MÖVENPICK GRAND, Wrocław
INWESTOR: Rafin
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Greg Architekci
PROJEKT WNĘTRZ: MIXD
LICZBA POKOI: 179

Otwarty po 7-letniej rekonstrukcji w odtworzonym hotelu Grand, który wybudowany został na początku XX w. pod nazwą Hotel du Nord. Jeszcze przed otwarciem nagrodzony został tytułem Modernizacja Roku w kategorii Elewacje konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. za „znakomity przykład dbałości o historyczne dziedzictwo i jednocześnie wprowadzenie subtelnych nowoczesnych akcentów”. W designie połączono inspiracje architekturą przełomu XIX i XX wieku, hotelową tradycją obiektu oraz elementy nawiązujące do stylu art deco paryskich hoteli i kawiarni w odcieniach kawy, czekolady i szampana, nawiązujących z kolei do kulinarnego dziedzictwa marki.

MÖVENPICK RESORT & SPA, Karpacz
INWESTOR: Spectrum Development
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Spectrum
PROJEKT WNĘTRZ: MIXD
LICZBA POKOI: 126

Pierwszy hotel pod marką Mövenpick. w Polsce. Projekt architektoniczny ma płynnie wpisywać się w górską scenerię, łącząc nowoczesność z akcentami tyrolskimi, a we wnętrzach nowoczesny design połączony jest z lokalnymi inspiracjami. Współczesne akcesoria przeplatają się z regionalnymi dziełami sztuki. Ważną rolę odgrywają naturalne materiały, mocna kolorystyka i kontrastujące wykończenia. Z kolei w pokojach stonowane kolory, wykorzystane materiały i dekoracje nawiązują do lokalnych tradycji i górskiej przyrody.

PURO OLD TOWN, Warszawa
INWESTOR: Genfer Hotel
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Kikowski Architekci
PROJEKT WNĘTRZ: GamFratesi
LICZBA POKOI: 192

Hotel w sąsiedztwie Ogrodu Saskiego i pl. Teatralnego wybudowany w 26 miesięcy na działce kupionej w środku pandemii w 2021 r. Wnętrza odzwierciedlać mają skandynawskie korzenie marki Puro: meble, oświetlenie i akcesoria od renomowanych projektantów uzupełnione są starannie dobranym skandynawskim rzemiosłem, kolekcja sztuki łączy dzieła polskich i skandynawskich artystów, koncept gastronomiczny MUND tworzą restauracja, kawiarnia, winiarnia i piekarnia, gdzie goście mogą spróbować różnorodnych smaków Skandynawii, a hasłem hotelu jest: „Step into a hotel that feels like a Nordic home”. Hotel oferuje też taras na dachu, zielone patio i trzy sale konferencyjne.

RADISSON RED, Kraków
INWESTOR: GD&K Group
BIURO ARCHITEKTONICZNE: GD&K Group
PROJEKT WNĘTRZ: HORIZONE Studio, VA.VER
LICZBA POKOI: 270

Otwarte kompleksie Unity Centre Radisson RED Hotel z 229 pokojami i Radisson RED Apartments z 46 apartamentami, stanowią połączenie, charakterystycznego dla marki RED, wyrazistego stylu, lokalnych akcentów, niebanalnych detali i designerskiego wyposażenia. W wielu miejscach pozostawiono surowe elementy konstrukcyjne oraz odkryte instalacje, które kontrastują z designerskimi meblami i oświetleniem. Szybko stał się jednym z najlepiej ocenianych hoteli na najbardziej konkurencyjnym rynku w Polsce, jakim jest Kraków.

W pozostałych kategoriach – takich jak Inwestycja Roku, Inwestor Roku, Biuro Architektoniczne Roku czy Studio Design – laureatów wyłoni 30-osobowa Kapituła złożona z przedstawicieli czołowych firm hotelarskich, inwestorów, architektów i operatorów. Głosowanie Kapituły trwa do 12 maja.
Forum Hotel Investment Trends Poland&CEE to najważniejsze spotkanie decydentów branży hotelarskiej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Co roku gromadzi kilkuset uczestników reprezentujących fundusze inwestycyjne, grupy hotelowe, sieci, deweloperów, architektów, projektantów i dostawców.
Dlaczego warto wziąć udział?
– To przestrzeń realnych rozmów o inwestycjach i strategiach rozwoju
– Możliwość bezpośrednich spotkań z liderami rynku
– Najnowsze trendy, konkretne dane i praktyczne wnioski
– Gala i networking z najwyższej półki

Sprawdź szczegóły na naszej stronie internetowej>>
Relacja z ubiegłorocznej edycji Forum>>
Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące konferencji lub warunków udziału, zapraszamy do kontaktu.
Udział w konferencji: Wiola Wiater 509 416 935
w.wiater@pws-promedia.pl
Współpraca sponsorska: Małgorzata Grenda 22 333 88 02
m.grenda@pws-promedia.pl

Dodaj komentarz