Będzie duży Viculus Palace Hotel w Małej Wsi

W Małej Wsi koło Grójca rozpoczęła się budowa 4-gwiazdkowego hotelu Viculus Palace. W obiekcie o powierzchni 25 tys. m kw. znajdzie się m.in. 170 pokoi i 20 apartamentów oraz 2 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej. Otwarcie planowane jest na 2026 r. Projekt przygotowała pracownia Loesch i Partnerzy, a inwestorem jest rodzina Barańskich, od lat zarządzająca hotelem Pałac Mała Wieś.

Wkompleksie znajdą się też m.in. wewnętrzna i zewnętrzna strefa basenowa, SPA z 12 gabinetami, dwie restauracje, dwa bary i strefa rozrywkowa z kręgielnią. Na terenie 30 ha powstać ma baza noclegowa dla 500 osób z ponad 25 salami konferencyjnych i kilkoma bankietowymi, a także własna winnica, która wyprodukuje pierwsze wina wiosną przyszłego roku.

– Rozbudowa już istniejącej bazy noclegowej jest jednym z elementów tworzenia w Małej Wsi najlepszego centrum hotelowo-rekreacyjnego w Polsce – deklaruje inwestor Tomasz Barański. Viculus po łacinie oznacza właśnie Mała Wieś. Koncepcja urbanistyczna kompleksu zakłada nawiązanie do układu już istniejących obiektów otwartego w 2016 r. hotelu Pałac Mała Wieś z 54 pokojami w kilku niezależnych budynkach, w części historycznej – pałacu i czterech oficynach z apartamentami, a we współczesnej – Spichlerzu i Domu Ogrodnika z pokojami w stylu loftowym. Viculus Palace Hotel zostanie wkomponowany w wewnętrzną aleję biegnącą wzdłuż istniejącego hotelu Spichlerz. Symetryczny układ w postaci centralnego skrzydła z wejściem głównym oraz dwóch skrzydeł bocznych odzwierciedla historyczne założenie pałacu z oficynami.

– W ujęciu architektonicznym styl obiektu można określić jako klasycyzujący, ale z nowoczesnymi rozwiązaniami. W całym założeniu, zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach, przenikają się elementy „starego” z „nowym” – mówi Anita Kaczmarczyk z Loesch i Partnerzy.

– W projekcie nawiązaliśmy zarówno do formy, jak i kolorystyki istniejących obiektów na terenie Pałacu Mała Wieś. W wykończeniu frontowej elewacji zastosowano naturalne materiały, natomiast klasyczną formę połączono szklanymi przewiązkami. W dwuspadowym dachu umieszczono przeszklone lukarny, które doświetlają przestrzeń restauracyjną. Wnętrza Viculus Palace Hotel mają łączyć autentyczność materiałów, takich jak beton, z klasycznymi wstawkami i detalem zaczerpniętym z zabytkowego pałacu w Małej Wsi. Według założeń wnętrza mają zaskakiwać różnorodnością, posiadając jeden wspólny mianownik – zabytkowy detal i autentyczność.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *