W Krakowie ruszyły Radisson Red Hotel i Radisson Red Apartments

26 czerwca przy rondzie Mogilskim w Krakowie w kompleksie Unity Centre, którego główną część stanowi Unity Tower, najwyższy biurowiec w mieście, otwarte zostały Radisson Red Hotel z 229 pokojami, restauracją włoską Filini i piętrem konferencyjnym o powierzchni ok. 300 m kw. oraz w oddzielnym budynku Radisson Red Apartments z 46 apartamentami od 27 do 92 m kw., salą śniadaniową i pralnią.

Charakterystycznym punktem hotelu jest otwarta na wysokość całego budynku przestrzeń atrium z panoramicznymi windami, nad którymi zamocowano spektakularną instalację świetlną złożoną ze 170 ażurowych lamp. We wnętrzach nowych obiektów dominują odcienie czerwieni, szarości i czerni, które w połączeniu z oliwkowymi dodatkami i drewnianymi akcentami w kolorze orzecha amerykańskiego mają tworzyć unikatową przestrzeń.

– Wnętrza zdobią lokalne detale utrzymane w stylistyce marki, takie jak grafiki przedstawiające krakowskie motywy czy rzeźba smoka wawelskiego w RED-owej odsłonie – mówi Kamil Kowalik, autor koncepcji wnętrz i koordynator projektu z firmy GD&K Consulting. Restauracja Filini oferuje kulinarną podróż po Włoszech z menu inspirowanym klasycznymi włoskimi przepisami z różnych regionów, a piętro konferencyjne sale od 10-osobowej po 140-osobową. Dyrektor generalną jest Alicja Zaliwska, wcześniej m.in. operations manager Radisson Collection w Warszawie i Radisson Blu w Kolonii, a dyrektor sprzedaży i marketingu Beata Dębska, wcześniej odpowiedzialna za sprzedaż dwóch krakowskich hoteli Vienna House by Wyndham. Operatorem Radisson Red jest spółka Treimorfa Hotel stworzona przez inwestora kompleksu Unity Centre firmę Treimorfa Project, której udziałowcami są obecnie fundusz należący do grupy ubezpieczeniowej Uniqua oraz GD&K Group.

Unity Centre dotychczas oferowało najem powierzchni biurowych oraz lokali użytkowych. Nowe obiekty sąsiadują z najwyższym biurowcem w Krakowie – Unity Tower o wysokości 102,5 m. Budowę wieżowca rozpoczęto w 1975 r., ale po czterech latach prace zostały zawieszone. Obiekt stał w stanie surowym przez 45 lat, zyskując wśród krakowian miano „Szkieletora”. Umowa na Radisson Red podpisana została jeszcze w 2017 r., a otwarcie pierwotnie zapowiadane było na rok 2019. Ostatecznie budowę kompleksu ukończono w 2020 r., otwarta została 27-kondygnacyjna Unity Tower, ale reszta budynków pozostała w stanie surowym zamkniętym i dopiero na początku 2023 r. podpisano umowę z generalnym wykonawcą Re-bau na dokończenie dwóch obiektów i dostosowanie ich do standardów marki Radisson Red. To drugi Radisson Red w Polsce po otwartym w 2022 r. w zrekonstruowanym spichlerzu na Wyspie Spichrzów w Gdańsku 30-pokojowym obiekcie bez dodatkowych funkcji hotelowych.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *