INWESTYCJA ROKU – nominacje Kapituły konkursu HIRo   KONFERENCJE "HOTELARZA"

BARCELÓ Warszawa, GRAND HOTEL Łódź oraz krakowskie STRADOM HOUSE, AUTOGRAPH COLLECTION i THE CROWN, HANDWRITTEN COLLECTION zostały nominowane do nagrody Hotelarska Inwestycja Roku przez 30-osobową Kapitułę, składającą się z przedstawicieli organizacji branżowych, doradców hotelarskich, project managerów inwestycji hotelarskich, dyrektorów ds. rozwoju sieci międzynarodowych, prezesów największych firm hotelarskich w Polsce, architektów i projektów wnętrz. Zwycięzca ogłoszony zostanie 20 maja w hotelu Renaissance Warszawa podczas wieczornej, Gali towarzyszącej Forum HOTEL INVESTMENT TRENDS POLAND & CEE.

BARCELÓ, Warszawa

INWESTOR: White Star Real Estate
BIURO ARCHITEKTONICZNE: APA Wojciechowski Architekci
PROJEKT WNĘTRZ: APA Wojciechowski Architekci
LICZBA POKOI: 151

Pierwszy w Polsce hotel hiszpańskiej sieci Barceló domyka kompleks Elektrowni Powiśle. Projekt hotelu wpisuje się w cały zamysł rewitalizacji dawnej elektrowni miejskiej. Choć sam budynek jest nowy, został utrzymany w industrialnym stylu dawnego zakładu. Fasada została wykończona charakterystyczną cegłą uzupełnioną o duże loftowe okna. Kompozycja brył, proporcje i kolory zostały dopasowane do powstałych wcześniej budynków. Również wnętrza są spójne z całym kompleksem prezentując historyczne elementy wystroju, stare zawory, izolatory, rury. Oprawy oświetlenia zostały wykonane z perforowanej obudowy transformatorów, biblioteka zawiera wiele przedmiotów z kolekcji historycznych artefaktów Elektrowni Powiśle. 

GRAND HOTEL, Łódź

INWESTOR: Holding Liwa
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Holding Liwa
PROJEKT WNĘTRZ: Holding Liwa
LICZBA POKOI: 152

Otwarta po czteroletnim remoncie dawna wizytówka Łodzi. Materiałami tworzącymi charakter przestronnych pokoi i apartamentów są lity dąb i orzech, naturalny kamień, szkło oraz patynowany mosiądz. Łazienki zostały wykończone marmurami najwyższej jakości: Calacata, Black Morocco i Bronzo Imperiale, który jest też przewodnim kamieniem w innych częściach hotelu. W wielu pomieszczeniach wyeksponowane zostały stropy konstrukcyjne i elementy oryginalnej elewacji. Prostotę surowej struktury wnętrz ocieplają specjalnie zaprojektowane i wykonane tkaniny. Oryginalne elementy, takie jak sztukaterie, stara cegła, stropy czy freski zostały starannie odrestaurowane, a niektóre z nich dodatkowo podkreślone złoceniami lub specjalnym oświetleniem. 

STRADOM HOUSE, AUTOGRAPH COLLECTION, Kraków

INWESTOR: Angel Poland Group
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Baumschlager Eberle Architekci Kraków
PROJEKT WNĘTRZ: ADC Atelier
LICZBA POKOI: 125

Ulokowany w budynku, którego historia sięga XIV wieku między Wawelem a Kazimierzem, odwołuje się do krakowskiego dziedzictwa, oferując bogactwo unikatowych detali. Otwarty po trwającym siedem lat intensywnym remoncie, który przywrócił budynek do stanu świetności. Przestrzenie wspólne i pokoje odwołują się do krakowskiej historii, a zwłaszcza do czasów modernizmu z początku XX wieku, na czele z największym apartamentem hotelowym w Krakowie o pow. 155 m kw. Chapel Loft m.in. z fortepianem. Wizytówką Stradom House jest klub Hedwig's, działający w dawnej kaplicy. Do tego m.in. dwie restauracje John Dory i Gaia oraz SÓL Spa i SÓL Wellness 

THE CROWN, HANDWRITTEN COLLECTION Kraków

INWESTOR: Alventa Invest
BIURO ARCHITEKTONICZNE: Biela & Świerczek architekci
PROJEKT WNĘTRZ: KKAT Katarzyna Kuchejda Architektura Wnętrz
LICZBA POKOI: 44

Otwarty w odrestaurowanej kamienicy z lat 20. XX wieku z wnętrzami inspirowanymi stylem art déco, które już od progu mają przenosić gości w klimaty okresu międzywojennego i ówczesnej awangardy artystycznej, a całość oparta jest na założeniu: prostota, elegancja, kolorystyczne wyrafinowanie na bardzo ograniczonej gamie. Inspiracje art déco napotyka się na każdym kroku. Utylitaryzm wzornictwa, geometryczna prostota form i szlachetne materiały wykończeniowe stanowić mają balans między użytecznością i praktycznym charakterem a kunsztownym wykonaniem: od marmurkowych szafek nocnych w pokojach, przez ażurowe zdobienia w sali konferencyjnej i restauracji, aż po hotelowy bar utrzymany w modernistycznej stylistyce streamline.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *