APA WOJCIECHOWSKI ARCHITEKCI, CZORA&CZORA i Q2 STUDIO zdobyły nominacje do tytułu Biuro Architektoniczne Roku w głosowaniu Kapituły konkursu HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku, składającej się z 30 architektów, projektów wnętrz, doradców hotelarskich, project managerów inwestycji hotelarskich, przedstawicieli organizacji branżowych, dyrektorów ds. rozwoju sieci międzynarodowych oraz prezesów największych firm hotelarskich w Polsce. Zwycięzca ogłoszony zostanie 20 maja w hotelu Renaissance Warszawa – wraz z laureatami wybranymi Kapitułę w pozostałych kategoriach Inwestycja Roku, Inwestor Roku, Biuro Architektoniczne, a także Inwestycja Roku według Czytelników „Hotelarza” – podczas wieczornej, Gali towarzyszącej Forum HOTEL INVESTMENT TRENDS POLAND & CEE.
APA WOJCIECHOWSKI ARCHITEKCI za Barceló Warszawa Powiśle
Budynek wpisuje się w cały zamysł rewitalizacji dawnej elektrowni miejskiej i w naturalny sposób zamyka najbardziej wyeksponowany od strony Wisły fragment kompleksu Elektrowni Powiśle. Choć sam budynek jest nowy, został utrzymany w industrialnym stylu dawnego zakładu. Fasada nie odbiega od projektu pozostałych budynków, wchodzących w skład Elektrowni Powiśle. Została wykończona charakterystyczną cegłą, która nawiązuje do projektu pozostałych budynków, uzupełniona o duże loftowe okna, dzięki którym wnętrza są oświetlone naturalnym światłem. Kompozycja brył, proporcje i kolory zostały dopasowane do powstałych wcześniej części, dzięki czemu hotel stanowi naturalne przedłużenie kompleksu Elektrowni Powiśle.
CZORA&CZORA za Qubus Hotel Katowice
Skomplikowany projekt wpisania bryły w stosunkowo niewielką, do tego trójkątną działkę w centrum miasta, ale dzięki temu architekci stworzyli oryginalną, „ostrą” bryłę, która przyciąga wzrok już z daleka, a elewacja z białych paneli i ceglanych płytek klinkierowych nadaje obiektowi unikalny wygląd przypominający słynny nowojorski Flatiron Building.
Q2 STUDIO za Linea Mare Pobierowo
Rzut obiektu zbudowany został na trzech połączonych łukach, które oddają poszczególne funkcjonalności: jedno skrzydło o przeznaczeniu apartamentowym, drugie – hotelowe, a środkowa część z usługami uzupełniającymi. Inspiracją dla hotelu były okoliczne plaże i wydmowe krajobrazy. Lekka i jasna ryła wzbogacona została delikatnymi akcentami kolorystycznymi umieszczonymi na balkonowych przegrodach, a zestaw odcieni bieli, błękitów i turkusów rozświetla się w promieniach słońca, mając przypomina migoczącą taflę morza. W tym harmonijnym motywie subtelne akcenty w kolorze pomarańczowym mają dodawać obiektowi ciepła i przywoływać skojarzenia ze słońcem, piaskiem i bałtyckimi bursztynami.
Dodaj komentarz