Mona Lisa w Kołobrzegu z apartamentami condo

Kołobrzeski obiekt hotelowy Mona Lisa poszerzył ofertę o 97 pokoi i apartamenów w systemie condo.  Powstały dzięki pozabankowemu finansowaniu i sprzedawane są od 10 tys. zł za metr.


Położona na wschodzie Kołobrzegu przy Ekopark Wschodnim Mona Lisa oferuje łącznie 250 miejsc noclegowych, w tym 97 lokali w systemie condo. Lokale o powierzchni użytkowej od 15 do 25 m2 są dostępne w ofercie wrocławskiego biura sprzedaży nieruchomości JOT-BE Nieruchomości. Cena inwestycji mieści się w przedziale od 150 do 300 tys. zł i zależy od układu oraz powierzchni danego lokum. Oprócz samej bazy noclegowej, kołobrzeski obiekt zapewnia dostęp do Aqua Center z base-nem, jacuzzi, saun, kąpieli Kneippa, SPA z ofertą beauty oraz Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji, co w znacznym stopniu wpływa na wydłużenie sezonu turystycznego. Właścicielem obiektu jest wrocławski inwestor Ryszard Nawrat.

Ryszard Nawrat, inwesor


„Inwestycja w condo pokój lub apartament gwarantuje 8% stopę zwrotu w skali roku przy umowach najmu bez pobytu właścicielskiego. W przypadku wyboru opcji pobytów właścicielskich, stopa zwrotu wynosi 7%. Tego typu procent stanowi bezpieczny pułap dla biznesu, a dla inwestorów opłacalną inwestycję ze stałym zyskiem, wypłacanym co kwartał od momentu podpisania umowy. W czasie 10-letniej umowy najmu, osoby decydujące się na tego typu ofertę mają na własność wyodrębniony hipotecznie lokal z udziałem w gruncie, który mogą odsprzedać. Co więcej, inwestorzy nie muszą martwić się o obsługę i koszty działalności hotelowej, ponieważ spoczywa to na barkach operatora obiektu.” – mówi Ryszard Nawrat, właściciel Mona Lisy w Kołobrzegu.


Podczas rozbudowy kołobrzeskiej inwestycji, kluczowym aspektem było dokładne zaplanowanie i zagwarantowanie odpowiednich źródeł finansowania. W momencie wyboru finansowania zewnętrznego, inwestor nie widział różnicy między systemem bankowym a funduszem oferowanym przez instytucję pozabankową, gdyż obydwie te formy skupiały się na tym samym produkcie, czyli środkach finansowych. Jedyną różnicą dla przedsiębiorcy była większa skłonność do negocjacji oraz sprawniejsze przyznawanie dofinansowania.


Ostatecznie, szybkość podejmowania decyzji oraz łatwość w pozyskaniu kapitału okazały się być znaczącą przewagą Funduszu Monument Fund nad bankiem. Jak wyjaśnia inwestor - w przypadku współpracy z instytucją bankową, wnioski tego typu rozpatrywane są często przez kilka tygodni. Kiedy zaś inwestor zdecydował się na skorzystanie z instytucji pozabankowej, wstępna decyzja o przyznaniu środków finansowych zajęła około 3 dni. Takie rozwiązanie było możliwe nie tylko dzięki mniejszej liczbie wymaganych formalności, ale także za sprawą formy zabezpieczenia należności. Dofinansowanie przyznawane jest bowiem pod zastaw prywatnej nieruchomości inwestora, a nie tak jak w przypadku banku - dopiero po wniesieniu nieruchomości do majątku spółki.


„Po przeprowadzeniu analizy tematu rozbudowy kołobrzeskiego hotelu i wspólnym zaplanowaniu spłat zobowiązania, zgodziliśmy się na zawarcie umowy. W przypadku rozpatrywania podobnego wniosku przez bank, decyzja często bywa odmowna.” – mówi Paulina Horabik – członek zarządu, dyrektor zarządzający z Monument Fund.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *