Trzy z pięciu podmiotów zostało dopuszczonych przez Ministerstwo Skarbu do dalszego etapu prywatyzacji Grupy Hoteli WAM obejmującego przeprowadzenie ograniczonego badania dokumentów spółki i jej przedsiębiorstwa (tzw. due diligence) oraz złożenia wiążących propozycji warunków umowy nabycia udziałów WAM. Przedmiotem transakcji jest 12 obiektów.
Pod koniec maja Ministerstwo Skarbu opublikowało Zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia 100 proc. udziałów w spółce Grupa Hoteli WAM. Proponowana cena: 132 155 tys. zł. W profilu prywatyzacyjnym spółki napisano, że „Grupa Hoteli WAM prowadzi działalność w 17 hotelach” (a dokładnie w 15 hotelach i dwóch obiektach nieskategoryzowanych). Do wyznaczonej daty 8 lipca zgłosiło się pięciu zainteresowanych, którzy potem otrzymali szczegółowe Memorandum Informacyjne. I z niego dowiedzieli się, że na sprzedaż jest tylko 12 obiektów, a pozostałych pięć – jak poinformowała nas firma F5 Konsulting, pełniąca funkcję doradcy ministra skarbu państwa w procesie zbycia udziałów spółki – „nie jest przedmiotem negocjacji w ramach prowadzonej transakcji sprzedaży udziałów spółki Grupa Hoteli WAM, ponieważ nieruchomości z nimi związane nie są własnością tej spółki. Spółka jedynie zarządzała operacyjnie tymi hotelami zgodnie z umową zawartą z Wojskową Agencją Mieszkaniową, która jest właścicielem tych obiektów".
Z transakcji wyłączone zostały hotele Belwederski i Mazowiecki w Warszawie, Neptun w Gdyni, Dedal w Malborku i Zamek Czocha na Dolnym Śląsku (dwa ostatnie przeszły niedawno gruntowną modernizację) dysponujące łącznie 263 pokojami spośród blisko 1 240 oferowanych przez obiekty Grupy.
Wśród oferentów znaleźli się Louvre Hotels Group, Griffin Topco, SWAN International, Central Found of Immovables, oraz Grupa Kapitałowa Immobile. Ostatecznie do dalszego etapu prywatyzacji zakwalifikowały się trzy pierwsze podmioty.
Dodaj komentarz