Wchodzące w skład Grupy Polskiego Holdingu Hotelowego spółki Geovita, Elbest, Interferie i Interferie Medical ogłosiły „postępowanie kwalifikacyjne” na ich prezesów. Kandydatury można zgłaszać do 20 sierpnia w przypadku obydwu Interferie, 21 sierpnia – Elbest i 23 sierpnia Geovita.
Rady nadzorcze wszystkich spółek wśród wymogów dla kandydatów wymieniają m.in. wykształcenie wyższe, co najmniej 10-letni okres zatrudnienia, w tym co najmniej 5-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej, co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny, a także posiadać doświadczenie w realizacji inwestycji, remontów oraz modernizacji i przebudowy. Poza tym musi również posiadać: znajomość zagadnień z zakresu ekonomii, finansów, controlingu oraz audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa; zagadnień dotyczących analizy rynku i konkurencji, sprzedaży, marketingu; umiejętności organizatorskie, komunikacyjne oraz z zakresu zarządzania i kierowania zespołami pracowników.
Elbest, Geovita, Interferie i Interferie Medical weszły w struktury Grupy PHH na początku 2023 r. w ramach drugiego etapu konsolidacji spółek z udziałem skarbu państwa. Do spółki Elbest, wydzielonej z PGE, należy obecnie sześć hoteli (wśród których Krynica w Krynicy-Zdroju i Wolin w Międzyzdrojach przechodzą generalne remonty przed wprowadzeniem ich pod markę własną Halo a Rychło w Bogatyni wystawiony został na sprzedaż) i cztery ośrodki wypoczynkowe, które spółka próbuje sprzedać.
Do spółki Geovita, wydzielonej z PGNiG, należy hotel Perła Bieszczadów w Czarnej Górze i osiem ośrodków konferencyjno-rekreacyjnych, z których obiekt w Dąbkach koło Darłowa wejść ma w 2026 r. pod markę Best Western Plus, a część - według wcześniejszych planów zarządu PHH - pod markę w własną Halo m.in. w Zakopanem, Wiśle i Dźwirzynie. Wcześniej na sprzedaż wystawiono zamknięte już obiekty w Mrzeżynie i Pile.
Interferie, wydzielone z KGHM, prowadzą dwa hotele w Szklarskiej Porębie i Świeradowie-Zdroju oraz trzy ośrodki w Kołobrzegu, Dąbkach i Ustroniu Morskim, a spółka Interferie Medical powołana została do prowadzenia 308-pokojowego hotelu w Świnoujściu, który zgodnie z umową podpisaną w maju 2023 r., wejść ma pod accorowską markę Mövenpick.
Jeszcze w pierwszym etapie konsolidacji w struktury grupy weszła, wydzielona z Wojskowej Administracji Mieszkaniowej, spółka AMW Hotele, funkcjonująca obecnie jako PHH Hotele. Obecnie w jej skład wchodzi 11 hoteli i obiektów hotelowych, z których trzy w Toruniu, Szczecinie i Helu wprowadzono pod markę własną Halo, jeden w Rzeszowie pod Best Western Plus, a trwają remonty kolejnych, które działać będą pod marriotowskimi markami Le Meridien w Krakowie oraz Four Points by Sheraton we Wrocławiu i Poznaniu, natomiast jeszcze w tym roku rozpocząć działalność mają Aiden by Best Western w Łodzi i Holiday Inn Express w Lublinie.
Dodaj komentarz