Hotel Mazurski Raj w Rucianem-Nidzie rozbudowuje się i przechodzi rebranding   INWESTYCJE

Otwarty w 2013 r. hotel Mazurski Raj w Rucianem-Nidzie pod koniec drugiego kwartału 2024 r. zakończy rozbudowę obiektu i oferował będzie 173 pokoje, 12 apartamentów oraz 18 domków z tarasami.

Położony w sercu Puszczy Piskiej nad jeziorem Bełdany Mazurski Raj w ostatnich latach przechodził kilka mniejszych i większych inwestycji. Teraz szczególnie skupiliśmy się na reprezentacyjnym lobby, SPA i strefie saun. Projekt jest inspirowany otaczającą nas naturą, która z pobliskich lasów i jeziora wkracza do naszych wnętrz. Zależało nam na tym, aby całość była subtelna i miała nowoczesny design. Bardzo ważnym gościem dla nas są również dzieci, dlatego zadbaliśmy o to, aby liczne atrakcje zyskały bajkową oprawę przywołującą skojarzenia z mazurskimi legendami – mówi Angelika Szubierajska-Prajzner, właścicielka hotelu Mazurski Raj.


Strefa basenowa z basenem rekreacyjnym, brodzik dla dzieci, jacuzzi, sauna sucha i parowa to przestrzeń dla całej rodziny. Natomiast nowoczesne SPA i saunarium zapewniają relaks tylko dla dorosłych. Do dyspozycji gości będzie sześć saun oraz gabinety zabiegowe, oferujące masaże i rytuały pielęgnacyjne bazujące na naturalnych kosmetykach. W części konferencyjnej hotel oferuje sześć sal z największą o powierzchni 650 m kw. na 450 gości. Modernizacja jest możliwa dzięki środkom unijnym, o które hotel wystąpił do PARP. Hala sportowa ze ścianką wspinaczkową, wirtualna strzelnica, kino sferyczne, salon gier wyposażony w symulatory VR i automaty to kilka innych propozycji z szerokiego wachlarza dostępnych atrakcji.

Wraz z rozbudową hotel zmienia swoje logo nawiązując nim do mazurskich legend. Nowa identyfikacja wizualna odzwierciedlać ma bogactwo mazurskiej kultury. Logo opowiada historię związaną z legendą o stworzeniu jeziora Bełdany. Kochankowie Beł i Dana to bohaterowie opowieści, która jest centralnym motywem nowego logotypu. Złoty kolor podkreślać ma wysoki poziom usług i komfortu dla gości. Logo występuje w towarzystwie dwóch mocnych kolorów – granatu i zieleni, które nawiązują do mazurskiej przyrody, Puszczy Piskiej i jeziora Bełdany. – Wprowadzenie nowego logotypu to nie tylko krok w kierunku odświeżenia wizerunku, ale także potwierdzenie naszych wartości, takich jak luksus, tradycja i harmonia z naturą. Nasze logo jest obietnicą niezapomnianych doświadczeń w wyjątkowym otoczeniu Mazur – tłumaczy Alicja Kostyk, dyrektor hotelu. Motyw mazurskich legend będzie pojawiał się w całym obiekcie. Goście będą mogli dzięki temu przypomnieć sobie legendy o królu Sielaw, Pięknej Olbrzymce, Smętku i Kłobuku czy Pięknej Galindzie.


Obiekt położony jest na obszarze pięciu hektarów ogrodu, bezpośrednio nad brzegiem jeziora, otulony Puszczą Piską. Posiada własny port oraz dużą, piaszczystą plażę i infrastrukturę zarówno do relaksu, jak i uprawiania różnych sportów, np. tenisa ziemnego na zewnętrznych kortach, sportów halowych i wodnych. W hotelu jest możliwość wynajęcia rowerów i hulajnóg elektrycznych, quadów i buggy do wycieczek rekreacyjnych. Fani aktywności wodnych znajdą tu m.in. party boats, katamaran oraz łódź sportową Axis. Mazurski Raj oferuje też salon gier, a w nim symulatory VR: wodny, samochodowy oraz automaty strażaka, bokser kung-fu, bokser tradycyjny, kręgielnię, salę bilardową, automaty zręcznościowe, cymbergaja, konsole Play Station, Nintendo, X-box, a nawet wirtualną strzelnicę, czy halę sportową ze ścianką wspinaczkową. Zróżnicowanie atrakcji dostępnych w hotelu Mazurski Raj pozwala na idealne dopasowanie pobytu do swoich potrzeb.

Restauracji Malinka oferuje regionalne produkty, tradycyjne receptury, własne wędliny i ryby przygotowywane w hotelowej wędzarni. W karcie Tawerny Nieborak królują ryby z mazurskich jezior oraz dania z rakami. Wrażenia kulinarne są tu dodatkowo wzbogacone widokiem na panoramę Jeziora Bełdany. Natomiast w Trattorii w Puszczy, która znalazła się wśród 100 najlepszych restauracji w Polsce, można kosztować sandacza, dań z gęsiny oraz lokalną wołowiną. Trattoria to też kuchnia międzynarodowa: włoska, azjatycka, indyjska. Kawiarnia Gruszki na wierzbie oferuje m.in. domowe wypieki i organiczne koktajle.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *