INTERIOR DESIGN STUDIO – nominacje w konkursie HIRo Hotelarskie Inwestycje Roku   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Pracownie KKAT Katarzyna Kuchejda, MIXD i TREMEND zdobyły nominacje do tytułu Interior Design Studio w glosowaniu Kapituły konkursu HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku, składającej się z 30  architektów, projektów wnętrz, doradców hotelarskich, project managerów inwestycji hotelarskich, przedstawicieli organizacji branżowych, dyrektorów ds. rozwoju sieci międzynarodowych oraz prezesów największych firm hotelarskich w Polsce. Zwycięzca ogłoszony zostanie 20 maja w hotelu Renaissance Warszawa – wraz z laureatami wybranymi Kapitułę w pozostałych kategoriach Inwestycja Roku, Inwestor Roku, Biuro Architektoniczne, a także Inwestycja Roku według Czytelników „Hotelarza” – podczas wieczornej, Gali towarzyszącej Forum HOTEL INVESTMENT TRENDS POLAND & CEE.

KKAT za The Crown, Handwritten Collection Kraków


Hotel w kamienicy z lat 20. XX wieku z wnętrzami inspirowanymi stylem art déco, które już od progu mają przenosić gości w klimaty okresu międzywojennego. Narożny budynek w formie łuku zainspirował też pracownię w kontekście architektury wnętrz, dlatego motywem przewodnim obiektu są okręgi i linie proste. Całość oparta jest na założeniu: prostota, elegancja, kolorystyczne wyrafinowanie na ograniczonej gamie. Inspiracje art déco napotyka się na każdym kroku. Utylitaryzm wzornictwa (form follows function), geometryczna prostota form i szlachetne materiały wykończeniowe stanowić mają balans między użytecznością i praktycznym charakterem a kunsztownym wykonaniem: od marmurkowych szafek nocnych w pokojach, przez ażurowe zdobienia w sali konferencyjnej i restauracji, aż po hotelowy bar utrzymany w modernistycznej stylistyce streamline. Projekt nawiązuje też do klimatu Krakowa m.in. przez tapety z nadrukiem z historycznych pocztówek z Krakowa, grafiki krakowskich artystów, czy elementami zamawianymi u tutejszych rękodzielników, którzy dostarczyli m.in. sztukaterie, stiuki, odlewy, tapicerkę czy elementy kamienne.

MIXD za Qubus Hotel Katowice

Ponieważ Qubus Hotel to polska sieć, projektanci z MIXD chcieli to zaakcentować, włączając  do swojego projektu odniesienia do polskiego designu. Pracownia chciała budować doświadczenie gości, odwołując się poprzez detale do popularnych elementów wyposażenia polskich domów sprzed czterech - pięciu dekad. Stąd nawiązania do klasycznych mebli na wysoki połysk, ale skontrastowanych z nowoczesnymi wnętrzami, drewniane boazerie, ale o wysokiej jakości wykonania, kinkiety przypominające te z lat 70., ale współcześnie wykonane ze szkła strukturalnego, na ścianach i słupach tynki strukturalne oraz tzw. baranki, ale w kontekście nowoczesnej, wysokiej jakości przestrzeni hotelu, będące połączeniem minimalizmu z elementami polskiego designu. Pokoje charakteryzują wysokiej jakości materiały, m.in. fornir dębowy czy wełniana wykładzina, które są zestawione z surowymi wykończeniami żelbetonowymi. Duży nacisk położony został na ergonomię pokoju, stąd charakterystyczne ścięcia i kształty mebli, dzięki czemu wnętrza nabierają dynamizmu. Hotel koncentruje się na rozwiązaniach i designie eko, aby proponować gościom przyjazny dla interakcji społecznych i odpoczynku obiekt biznesowy. Dlatego np. recepcja ze ścianą ze szkła strukturalnego jest usunięta w cień, aby stwarzać pierwsze wrażenie zapraszającego wnętrze. W centralnym miejscu lobby ulokowano kawiarnię, a obok niej duży wspólny stół na 10 osób, aby atmosfera panująca w przestrzeniach wspólnych zachęcała gości do spędzania w nich czasu, relaksu oraz do integracji.

TREMEND za Meininger Kraków

Projektantom przyświecało hasło „Flow of Creation”, czyli „strumień kreacji”, które stanowić miało odzwierciedlenie ducha przygody i doświadczania niezapomnianych wrażeń oraz inspirować gości do kreatywnego i niekonwencjonalnego zwiedzania przepełnionego historią, a zarazem barwnego miasta, jakim jest Kraków. Dlatego wystrój, stanowi ukłon w stronę wyjątkowej atmosfery Krakowa z wykorzystaniem żywych i głębokich kolorów. We wnętrzach można odnaleźć wiele odniesień do historii Krakowa, np. w postaci plakatów i starych szyldów. Do wzornictwa sprzed dekad nawiązują również meble o opływowych formach. Ściany części wspólnych i pokoi pokrywają fantazyjne kolaże odnoszące się do dorobku artystycznego i naukowego Krakowa.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *